Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. ICE - kontakt zapisany w telefonie może ocalić Ci życie

  In Case of Emergency – oznacza „w nagłym wypadku”. Jest to międzynarodowy skrót informujący o tym, do kogo powinni zadzwonić ratujący osobę poszkodowaną w nagłym wypadku. Skrót ICE możemy wpisać bezpośrednio do telefonu komórkowego lub na oddzielnej kartce, którą będziemy nosić przy sobie.

 2. Zlikwidowali nielegalną plantację

  Dąbrowscy kryminalni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym domu zorganizował plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli blisko 130 dojrzałych sadzonek tej rośliny oraz ponad 7 kilogramów gotowego suszu marihuany. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

 3. Dąbrowska policja ostrzega przed oszustwami „na kryptowaluty”

  O tym, jak bardzo nieprzewidywalny i niebezpieczny jest rynek kryptowalut, niestety przekonał się już nie jeden pokrzywdzony, także z terenu Dąbrowy Górniczej. Mowa tu o metodzie oszustwa „na kryptowaluty”, czyli telefony, zdalny pulpit i kredyt, którego miało nie być. Doskonałym narzędziem dla cyberprzestępców nie musi być złośliwe oprogramowanie komputerowe. Wystarczy odpowiednia socjotechnika, czyli atak psychologiczny. Oszuści kontaktują się z ofiarami poprzez media społecznościowe i oferują bardzo zyskowną inwestycję. Kończy się to zainstalowaniem oprogramowania, które przechwytuje ich loginy oraz hasła do kont bankowych.

 4. 34-latek odpowie za serię włamań

  Kryminalni z Dąbrowy Górniczej zatrzymali seryjnego włamywacza. Mężczyzna w czerwcu wyszedł z więzienia. Teraz grozi mu 15 lat za kratkami.

 5. Policja przypomina! Nie płacisz alimentów? Popełniasz przestępstwo

  Dąbrowscy policjanci przypominają! Zgodnie z obowiązującymi przepisami wystarczy, aby zaległość z tytułu niezapłaconych alimentów stanowiła równowartość 3 świadczeń, a osoba zobowiązana do płacenia alimentów musi liczyć się z karą nawet 1 roku pozbawienia wolności.

 6. Święto Policji w Dąbrowie Górniczej - 2024

  W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Radosław Kacprzak wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim stróżom prawa. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach i zaproszeni artyści.

 7. Śmiertelnie raniła nożem

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 32-letnią kobietę, która w czasie domowej awantury ugodziła swojego konkubenta nożem. Mężczyzna zmarł w wyniku upływu krwi. Za zabójstwo sprawczyni grozi dożywocie. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana.

 8. Uwaga na oszustwo z podmianą numeru rachunku bankowego

  Ostrzegamy przed oszustwem poprzez podmianę rachunku bankowego. Przestępczy proceder skierowany jest przede wszystkim na firmy. Metoda dziania przestępców polega na wprowadzeniu w błąd jednego z kontrahentów co do zmiany dotychczasowego numeru rachunku bankowego drugiej firmy. Jeśli wykonamy przelew na wskazany „nowy” numer rachunku firmy, w rzeczywistości nasze pieniądze trafią na konto oszustów. Prawidłowa weryfikacja wiadomości uchroni nas przed tym przestępczym procederem.

Powrót na górę strony