Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. Podawał się za lekarza na misji, obiecywał związek i oszukał na ponad 166 tyś zł

  69-letnia mieszkanka Będzina padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Ten podawał się za lekarza pracującego w Jemenie. Pisał że stracił najbliższych. Obiecywał przyjazd do Polski i wspólne życie. W ten sposób zdobył serce kobiety, a potem jej pieniądze. Jak się okazało kobieta przekazała mu ponad 166 tys. złotych. Wczoraj dotarło do niej, że było to oszustwo.

 2. Recydywista trafił do zakładu karnego

  Dąbrowscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci zatrzymali go na jednym z osiedli naszego miasta. Z komendy trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe kilka lat.

 3. Wywiadowcy nie zwalniają tempa...

  Nasi wywiadowcy w minionym kwartale wyeliminowali z dróg Dąbrowy Górniczej wielu nieodpowiedzialnych kierowców. W tym roku to już 27 kierujących odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, czy też po alkoholu. Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo i zapowiadają kolejne kontrole.

 4. „Znalezione – nie kradzione” to nieprawdziwe twierdzenie

  Znalazłeś telefon, portfel, rower czy inną wartościową rzecz? Nie czekaj na wizytę policji, oddaj do Biura Rzeczy Znalezionych. Mnogość przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się fałszywym hasłem „Znalezione – nie kradzione”.

 5. Nieodpowiedzialny krok w dorosłość

  Krok w dorosłość i od razu nieodpowiedzialne zachowanie. W minioną sobotę grupa osób świętowała 18. urodziny swojej koleżanki nad zbiornikiem wodnym Pogoria III. Policjanci interweniowali wobec 123 osób. Wobec wszystkich uczestników zostaną wyciągnięte konsekwencje.

 6. 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  Dzisiaj w naszym mieście odbyły się obchody 81. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Oddano hołd przy obelisku poświęconym Ofiarom Zbrodni Katyńskiej przy ul. Piłsudskiego, obok Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Uczczono pamięć tysięcy obywateli, w tym policjantów, zamordowanych przez NKWD.

 7. Działkowcu nie daj okazji złodziejowi

  Wiosna to długo oczekiwany okres dla wszystkich właścicieli działek rekreacyjnych. Coraz dłuższe dni i upragnione słońce sprawiają, że działkowcy częściej przebywają na swoich działkach, zaczynając prace porządkowe. Okres ten staje się jednak także okazją dla wszystkich złodziei i wandali.

 8. Zatrzymani na gorącym uczynku

  Mundurowi z ogniwa patrolowo–interwencyjnego dąbrowskiej policji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Sprawcy w wieku 34 i 28 lat przygotowywali się akurat do wyniesienia ze sklepu skradzionego łupu, kiedy wpadli w ręce stróżów prawa. Grozi im nawet 10 lat więzienia.