Wiadomości

Hałas i dużo uśmiechu - dzieci odwiedziły policjantów

Data publikacji 05.09.2019

W ramach działań profilaktycznych "Bezpieczna droga do szkoły" dąbrowską komendę policji odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 11. Podczas spotkania maluchy miały okazję poznać jak wygląda służba policjantów oraz zwiedzić budynek komendy. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały również film profilaktyczny na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i przedszkola. Nie mogło się również obyć bez wspólnego, pamiątkowego zdjęcia przy radiowozie.

Grupa dzieci wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola nr 11 przekroczyła progi dąbrowskiej komendy policji. Dzieci zostały przywitane przez asp. Damiana Korczyńskiego, który od razu zaskarbił sobie ich sympatię. Policjantów pracujących w dąbrowskiej policji nie trzeba było informować o tej wizycie, ponieważ, gdy dzieci pojawiły się na korytarzach, robiło się głośno i słychać było dużo śmiechu. Maluchy były ciekawe wszystkiego i zawsze chętnie rozmawiały z policjantami na temat ich pracy, z kolei mundurowi poruszali tematy związane z bezpieczeństwem dzieci w życiu codziennym szczególnie teraz na początku września w związku z rozpoczęciem roku szkolnego i przedszkolnego w ramach profilaktycznych „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wizyta w komendzie przebiegła w miłej atmosferze, a dzieci były bardzo zadowolone z możliwości odwiedzenia policjantów. Z pewnością dowiedziały się wielu nowych i ważnych rzeczy.

  • Umundurowany policjant z opiekunami i dziećmi przed budynkiem komendy
  • Policjant, opiekunowie i dzieci na sali konferencyjnej w dąbrowskiej komendzie
  • Policjant, opiekunowie i dzieci na sali konferencyjnej w dąbrowskiej komendzie oglądają film edukacyjny
  • Policjant, opiekunowie i dzieci przy radiowozie
  • Zdjęcie grupowe policjanta i dzieci na tle plakatu przedstawiającego początki służb mundurowych w Dąbrowie Górniczej
  • Zdjęcie grupowe policjanta i dzieci na tle radiowozu