Wiadomości

Służba w walce z koronawirusem

Data publikacji 17.03.2020

Mundurowi z Dąbrowy Górniczej patrolując ulice kontrolują miejsca, które zgodnie z wprowadzonymi przepisami powinny być zamknięte. Sprawdzają też, czy dzieci i młodzież nie grupują się w wolnym od zajęć w szkołach czasie, a także czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. Apelujemy o odpowiedzialność i rozwagę.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej dbając o bezpieczeństwo mieszkańców patrolują ulice i sprawdzają, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno być ograniczone, stosują się do zaleceń. Mundurowi kontrolują także miejsca grupowania się dzieci i młodzieży, które ten wolny od zajęć lekcyjnych w szkołach czas, powinny spędzać w swoich domach. Apelujemy do rodziców i opiekunów o kontrolę podopiecznych i przypominanie, że z uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych powinni unikać spotkań ze znajomymi.

Stróże prawa wspierają też służby sanitarne. Policjanci co dzień kontrolują, czy osoby objęte domową kwarantanną stosują się do zaleceń i pozostają w domach, a także czy potrzebują pomocy. Informacje te przekazywane są odpowiednim podmiotom. O pomoc osobom potrzebującym szczególnie dbają dzielnicowi, którzy jako policjanci pierwszego kontaktu mają największą wiedzę na temat mieszkających w ich rejonach seniorach i osobach samotnych. Zachowując dostępne środki ostrożności realizujemy swoje podstawowe zadania służbowe – pomagamy i chronimy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.88 MB)

Powrót na górę strony