Wiadomości

Urządzenie ratujące życie w dąbrowskiej komendzie

Data publikacji 09.06.2021

Dąbrowscy policjanci otrzymali nowy defibrylator. Urządzenie zostało umieszczone w poczekalni Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED) w dużej mierze zwiększy bezpieczeństwo zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i osób odwiedzających komendę.

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej otrzymała w pełni zautomatyzowane urządzenie ratujące życie AED. Defibrylator został umieszczony w poczekalni naszej komendy. Dzięki łatwemu dostępowi i prostej obsłudze posłuży mieszkańcom naszego miasta w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz pomocy przy ratowaniu życia. Dzięki odblaskowym tabliczkom zamontowanym na budynku komendy informującym o „OBIEKCIE WYPOSAŻONYM W AED” przechodnie i zmotoryzowani uczestnicy ruchu drogowego mogą w sytuacjach krytycznych skorzystać z urządzenia.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany, by służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych. Jego zaletą jest więc łatwy dostęp, prostota w obsłudze oraz fakt, że może go użyć każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Należy w tym miejscu dodać, że Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach jako pierwsza w kraju rozpoczęła proces wyposażenia wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

  • Wejście do Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej oraz zamontowany po lewej stronie drzwi defibrylator.
  • Wejście do Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej z tabliczka informacyjną o defibrylatorze.
  • Wejście do Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej z tabliczka informacyjną o defibrylatorze.
Powrót na górę strony