Początek wakacji z promilami w tle
Policjanci z naszej drogówki w ciągu jednej doby zatrzymali 3 kierowców zagrażających uczestnikom ruchu drogowego nie tylko Dąbrowy Górniczej. Dwoje z nich było sprawcami kolizji. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanym grozi teraz do 2 lat więzienia.
Na przestrzeni minionej środy i czwartku stróże prawa z dąbrowskiej drogówki zatrzymali troje nietrzeźwych kierowców. Pierwsza z nich 29-letnia dąbrowianka została zatrzymana w środowy wieczór, przez patrol WRD, na ul. Staszica, gdzie kierowała samochodem marki Chevrolet. Powodem kontroli było spowodowanie kolizji na terenie jednej z zielonych dzielnic naszego miasta. Podczas badania alkomatem stwierdzono blisko 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało, z ustaleń naszych mundurowych wynikało, że wcześniej samochód ten był kierowany przez mężczyznę, którego rysopis wskazywał, że jest to pasażer kontrolowanej osobówki. Tu badanie 24-letniego mieszkańca naszego miasta wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W dalszym toku postępowania śledczy ustalą, czy nie doszło do „nieoczekiwanej zmiany miejsc” w feralnym pojeździe. Trzecim kierującym na podwójnym gazie, okazała się znowu kobieta, która w czwartkowy wieczór spowodowała kolizję na ul. Poniatowskiego. 45-letnia dąbrowianka, jadąc swoim osobowym oplem od ulicy Augustynika, nie wykonała manewru skrętu ani w lewo, ani w prawo, czyli jedynych możliwych kierunków jazdy i uderzyła w bramę wjazdową opuszczonego domu. W tej sytuacji naszym mundurowym „krew zmroziła się w żyłach”, gdy urządzenie wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystkim zatrzymanym grożą wysokie kary grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 2.
Kolejny raz apelujemy o rozsądek!
Nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich! Widzisz osobę pod działaniem alkoholu za kierownicą – zareaguj! Nie reagujesz – akceptujesz!
Przypominamy!
Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które oprócz 2-letniego więzienia, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. złotych.