Wiadomości

Dąbrowscy kryminalni zlikwidowali domową plantację

Data publikacji 08.09.2023

Kryminalni z Dąbrowy Górniczej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Jednemu z nich postawiono zarzut nielegalnej uprawy znacznych ilości konopi indyjskich. Po przesłuchaniach obu podejrzanych, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec jednego z nich kary tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej ustalili, że jeden z zatrzymanych mężczyzn może prowadzić nielegalną uprawę konopi indyjskich. Nie mylili się. W wynajętym przez niego miejscu na terenie powiatu będzińskiego, stróże prawa natknęli się na 266 krzaków tych roślin, których uprawa w Polsce jest nielegalna oraz duży zestaw sprzętu ich pielęgnacji.

W trakcie zatrzymania, mężczyźni grozili policjantom. 

Sąd, po rozpatrzeniu materiałów dowodowych zebranych przez dąbrowskich śledczych oraz wniosku prokuratury, podjął decyzję o zastosowaniu 3-miesięcznego tymczasowego aresztu wobec jednego z nich. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 8 lat za kratkami.

Dochodzenie w tej sprawie jest nadal prowadzone, a zatrzymani zostaną postawieni przed sądem, gdzie będą odpowiadać za swoje czyny.

  • Marihuana w doniczkach stojących na podłodze w namiocie.
  • Zatrzymany mężczyzna stojący tyłem za kratami drzwi do celi policyjnej.
  • Nielegalna uprawa marihuany w namiocie umieszczonym w pokoju.

Film Zlikwidowana_plantacja___.mp4

Pobierz plik Zlikwidowana_plantacja___.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.53 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu.

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu. (format mp3 - rozmiar 944.79 KB)

Powrót na górę strony