Wiadomości

Odblaski – Dąbrowska policja wzorem dla pieszych

Data publikacji 03.10.2023

W Dąbrowie Górniczej, policjanci nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo, ale także stawiają się jako wzór do naśladowania dla pieszych. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Świeć przykładem - noś odblaski," funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej podjęli się ważnej misji zachęcania mieszkańców do noszenia elementów odblaskowych. To inicjatywa, która nie tylko promuje bezpieczeństwo na drogach, ale także pokazuje zaangażowanie naszych lokalnych stróżów prawa w troskę o społeczność.

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni stają się krótsze, a widoczność na drogach jest ograniczona, policjanci naszego miasta podejmują wysiłki mające na celu podniesienie świadomości wśród pieszych dotyczącej znaczenia odblasków. Dlaczego jest to tak istotne? Elementy odblaskowe sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni dla kierowców, co zwiększa nasze szanse na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji na drodze.
W ramach akcji "Świeć przykładem - noś odblaski," nasi policjanci odwiedzili szkoły, przedszkola, place zabaw i inne miejsca, gdzie spotykają się dzieci i dorośli. Podczas tych spotkań udzielali praktycznych wskazówek dotyczących korzystania z odblasków, a także rozdawali bezpłatne elementy odblaskowe, takie jak kamizelki, opaski czy naklejki. To była doskonała okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa na drodze oraz do zaprezentowania się jako wzór do naśladowania dla najmłodszych.
Policjanci, którzy brali udział w tej akcji, nie tylko przekazywali informacje, ale także sami byli świetnym przykładem noszenia odblasków. Nosząc je na swoich mundurach i podczas akcji ulicznych, pokazywali, że bezpieczeństwo na drodze jest dla nich priorytetem. To działanie wzmacnia więź między policją a społecznością oraz przypomina nam wszystkim, że dbanie o swoje bezpieczeństwo na drodze to wspólna sprawa.
Niezależnie od wieku czy statusu społecznego, każdy może stać się częścią tej ważnej inicjatywy. Noszenie odblasków to nie tylko obowiązek, ale również dowód odpowiedzialności wobec siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki akcji "Świeć przykładem - noś odblaski," nasza dąbrowska policja inspiruje nas wszystkich do dbania o bezpieczeństwo na drodze i stanowi wzór do naśladowania.
Policjanci z Dąbrowy Górniczej pokazują, że są nie tylko stróżami prawa, ale strzegą też kwestii bezpieczeństwa na drodze. Ich zaangażowanie w akcję informacyjno-edukacyjną "Świeć przykładem - noś odblaski" jest dowodem na to, że wspólnymi siłami możemy uczynić nasze ulice bezpieczniejszymi dla wszystkich. To właśnie dzięki takim działaniom nasze miasto staje się lepszym miejscem do życia.

Powrót na górę strony