Wiadomości

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej w partnerskiej współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie w projekcie "Aktywni Błękitni-Szkoła Przyjazna Wodzie"

Data publikacji 20.11.2023

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej z ogłasza nawiązanie partnerskiej współpracy z instytucją Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Gliwicach. To wyjątkowe połączenie sił zostało ustanowione w ramach projektu "Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie", którego celem jest propagowanie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne, zwłaszcza w kontekście wód i akwenów. Zachęcamy do udziału w programie wszystkie szkoły z terenu Dąbrowy Górniczej.

Nasza komenda, będąc świadoma znaczenia dbałości o środowisko oraz zachęcania społeczności lokalnej do aktywności proekologicznej, z radością nawiązała współpracę z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie w Gliwicach. Nasz region obfituje w jeziora, które stanowią nie tylko naturalne bogactwo krajobrazowe, ale również niezwykle istotny element życia społeczności lokalnej.
Program "Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie" doskonale wpisuje się w naszą lokalną rzeczywistość, ponieważ zachęca do propagowania właściwego podejścia do zasobów wodnych zwłaszcza zbiorników wodnych Pogoria 1-4, które są tak często oblegane turystycznie, nie tylko w sezonie letnim. W ramach tej inicjatywy planujemy szereg działań, obejmujących edukację ekologiczną, warsztaty terenowe nad jeziorami oraz aktywności społeczne promujące ochronę środowiska wśród uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców.
Policjanci będą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w ramach programu, wspierając ideę świadomego i odpowiedzialnego korzystania z bogactw wodnych naszego regionu. Naszym celem jest nie tylko promowanie bezpieczeństwa nad wodą, ale także podkreślenie znaczenia zachowania równowagi ekologicznej oraz aktywnego zaangażowania społecznego w ochronę środowiska.
Wierzymy, że ta partnerska inicjatywa przyniesie wiele pozytywnych rezultatów zarówno dla środowiska naturalnego, jak i społeczności lokalnej, inspirując innych do podobnych działań na rzecz ekologii. Jesteśmy gotowi do intensywnej pracy dla dzieci i młodzieży w myśl rozwoju i ochrony naszych wód dla przyszłych pokoleń.
Zachęcamy do udziału w programie wszystkie szkoły z terenu Dąbrowy Górniczej!!!

 

Powrót na górę strony