Wiadomości

Nowe radiowozy w Dąbrowie Górniczej

Data publikacji 12.12.2023

Policjanci z Dąbrowy Górniczej mają do dyspozycji dwa nowe, oznakowane radiowozy. Zakup samochodów był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Prezydenta Miasta i Radę Miasta Dąbrowa Górnicza, Komendę Wojewódzką Policji i Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Lokalni samorządowcy potwierdzają, że bezpieczeństwo mieszkańców i doposażenie policjantów jest dla nich niezwykle istotne.

Od lat policjanci z dąbrowskiej komendy miejskiej mogą liczyć na udaną współpracę z lokalnymi samorządami, które rozumieją potrzeby w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Radni wspierają inicjatywy i działania poprzez współfinansowanie zakupu radiowozów. Dzięki zaangażowaniu samorządów nasi mundurowi mogą jeszcze sprawniej docierać tam, gdzie są potrzebni. Wiadomo nie od dziś, że nowocześniejsza Policja to wyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, realizując myśl zadania „Nowocześni, szybcy, ekologiczni – zakup samochodów z napędem hybrydowym dla potrzeb garnizonu śląskiej Policji. Etap V”, zakupiła dąbrowskiej jednostce 2 radiowozy w nowym oznakowaniu z napędem hybrydowym marki Suzuki S-Cross. Nowoczesne samochody służbowe zostały zakupione ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, budżetu Policji oraz dzięki radnym samorządu dąbrowskiego na czele z przewodniczącą Rady Miasta Dąbrowa Górnicza Agnieszką Pasternak, oraz z Prezydentem Dąbrowy Górniczej Marcinem Bazylakiem. Władze miasta i samorządowcy przekazali środki pieniężne na Fundusz Wsparcia Policji, co pozwoliło sfinalizować zakup dwóch nowoczesnych pojazdów. Nasi stróże prawa otrzymali fabrycznie nowe radiowozy – oznakowane marki Suzuki S-Cross. Nowe SUV-y nie tylko poprawią komfort policjantów. Przede wszystkim zwiększają skuteczność ich działania, poprzez możliwość szybszego dotarcia na miejsce zdarzenia, nawet w trudno dostępnym terenie. Dzięki temu przedsięwzięciu samochodami będą poruszać się mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.
 

Powrót na górę strony