Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 30.04.2024

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 21 w Dąbrowie Górniczej odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja, w skład której wchodzili dąbrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

W piątek 26 kwietnia br. odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym etap rejonowy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dąbrowskiej komendy asp.szt. Rafał Stępień oraz asp. Robert Knop wzięli w nim czynny udział jako sędziowie, czuwając nad bezpieczeństwem i poprawnością wykonywanych zadań przez uczestników turnieju.

W trakcie zawodów uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, a także pokonać tor przeszkód, który jak mieli okazję się przekonać, nie był łatwy. Jury sprawdziło również wiedzę młodych rowerzystów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W kategorii wiekowej rocznik 2012 i młodsi zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Kroczycach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12 w ZSP nr 2 w Mysłowicach, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 21 w Dąbrowie Górniczej.

Wśród starszych uczniów rocznik 2009- 2011 zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kroczycach. Drużyna z Mierzęcic zajęła w tej kategorii drugie miejsce. Na podium weszła też grupa przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 21 w Dąbrowie Górniczej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, wierząc, że umiejętności i wiedza zdobyte w trakcie turnieju wpłyną na poprawę bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.