Wiadomości

Policjanci skuteczni w walce z narkobiznesem. Na rynek nie trafi blisko 60 kg narkotyków...

Data publikacji 16.05.2024

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Dąbrowy Górniczej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 40-latka. Mężczyzna posiadał znaczne ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12-letni pobyt w więzieniu.

W wyniku skutecznej pracy operacyjnej dąbrowskich kryminalnych policjanci wpadli na trop 40-latka, który w mieszkaniu i w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał znaczne ilości narkotyków o czarnorynkowej wartości łącznie ponad 2,5 miliona złotych. Dzięki temu na rynek nie trafi blisko 60 kilogramów różnego rodzaju narkotyków, w tym m. in.: amfetaminy, marihuany, kokainy i 60 litrów substancji mogacej służyc do produkcji środków odurzajacych.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dąbrowianinowi zarzutów posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12-letni pobyt w więzieniu.


 

Film Zatrzymany z 58 kilogramami narkotyków

Pobierz plik Zatrzymany z 58 kilogramami narkotyków (format mp4 - rozmiar 6.17 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu.

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu. (format mp3 - rozmiar 907.27 KB)

Powrót na górę strony