Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki interwencji mieszkańca

Data publikacji 04.06.2024

Dzięki reakcji świadka dąbrowscy policjanci zatrzymali 50-letniego kierującego, który zdecydował się na jazdę po alkoholu. Badanie wykazało u kierującego przeszło 2,5 promila alkoholu. To kolejny efekt kampanii "Nie reagujesz- akceptujesz".

W piątkowe popołudnie, około godziny 16:00, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało przeszło 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych udało się zapobiec potencjalnemu zagrożeniu na drodze.

Na uwagę zasługuje postawa jednego z mieszkańców Dąbrowy Górniczej, który, widząc podejrzane zachowanie kierowcy, postanowił działać. Cały czas jechał za nietrzeźwym kierowcą, pozostając w stałym kontakcie telefonicznym z dyżurnym jednostki policji. Dzięki precyzyjnym wskazówkom świadka policjanci mogli szybko zlokalizować pojazd i zatrzymać kierującego.

Podczas kontroli, policjanci natychmiast zatrzymali prawo jazdy mężczyzny oraz zabezpieczyli jego pojazd. 50-latek został przewieziony do komendy. Sprawa trafi teraz do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach dla nietrzeźwego kierowcy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować świadkowi zdarzenia za jego odpowiedzialną i obywatelską postawę. Jego działania były kluczowe w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy i zapobiegły potencjalnej tragedii na drodze.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zgłaszanie podobnych przypadków i reagowanie na niepokojące sytuacje na drodze.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Jazda pod wpływem alkoholu to nie tylko łamanie prawa, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
 

Powrót na górę strony