Wiadomości

Szkolenie za wykroczenie z dąbrowską policją

Data publikacji 17.06.2024

Dąbrowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania pod nazwą „Szkolenie za wykroczenie”. W ramach tej akcji udział wzięli studenci ratownictwa medycznego Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, którzy udzielali kierowcom instruktażu z zakresu pierwszej pomocy. Inicjatywa przeprowadzona była na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej wspólnie ze studentami ratownictwa medycznego Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej przeprowadzili działania, których celem jest wpływanie na świadomość kierowców poprzez edukację, zamiast skupiać się jedynie na klasycznej formie kary w postaci mandatu.

Kierowcy mieli okazję w zamian za nieotrzymanie mandatu za popełnione drobne wykroczenie, wziąć udział w szkoleniu z I pomocy. Działania, które dąbrowska drogówka prowadzi wspólnie z ratownikami medycznymi, mają uzmysłowić kierującym, że zagrożenia na drodze często spowodowane są niewłaściwymi zachowaniami za kierownicą. Lekceważenie przepisów niejednokrotnie staje się przyczyną ludzkich tragedii. Niektórych z nich z pewnością można by uniknąć, gdyby uczestnicy wypadków wiedzieli jak pomóc poszkodowanym.

Głównym celem szkolenia było również podkreślenie roli kierowcy jako osoby odpowiedzialnej nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.
Akcja spotkała się z dużym uznaniem wśród kierowców, na twarzach wszystkich uczestników gościł uśmiech. Padały słowa podziękowania za słuszną inicjatywę. Te działania połączone z wieloma innymi w naszym mieście, mają przede wszystkim uświadamiać, jak ważna jest edukacja i wspólna walka o bezpieczeństwo na drodze.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców.

Powrót na górę strony