Wiadomości

Policja na Targach Pracy w Fabryce Pełnej Życia

Data publikacji 21.06.2024

W czerwcu Fabryka Pełna Życia stała się areną Targów Pracy, organizowanych przez Dąbrowski Urząd Pracy. Wydarzenie przyciągnęło wielu odwiedzających, a jednym z głównych punktów programu była promocja służby w Policji.

Dąbrowscy Dzielnicowi i Profilaktyk aktywnie uczestniczyli w targach, zachęcając młodych ludzi do wstąpienia w ich szeregi. Stoisko policyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mundurowi przygotowali różnorodne materiały informacyjne, broszury i ulotki, które przybliżały specyfikę pracy w Policji. Odwiedzający mogli dowiedzieć się o wymaganiach rekrutacyjnych, ścieżkach kariery oraz korzyściach płynących z pracy w tej formacji. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami zawodowymi. Jednym z najbardziej przyciągających elementów była prezentacja sprzętu policyjnego. Na stoisku można było zobaczyć m.in. radiowóz, który wzbudzał szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych. Dzieci mogły wsiąść do samochodu, włączyć syreny i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Ponadto, stróże prawa demonstrowali różne elementy wyposażenia osobistego, takie jak kamizelki kuloodporne, kajdanki czy umundurowanie policyjne. W ramach targów odbyły się również warsztaty i prelekcje prowadzone przez naszego policyjnego profilaktyka. Omówiono na nich kwestie związane z bezpieczeństwem publicznym, profilaktyką przestępczości oraz możliwością rozwoju zawodowego w Policji. Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca funkcjonariusza i jakie wyzwania niesie ze sobą ta profesja.
Profilaktyk podkreślił, że udział w Targach Pracy to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi kandydatami. "Chcemy pokazać, że praca w Policji to nie tylko obowiązek, ale także pasja i misja. Naszym celem jest przyciągnięcie ludzi, którzy są gotowi poświęcić się służbie na rzecz społeczeństwa" – powiedział podkom. Damian Korczyński. Targi Pracy w Fabryce Pełnej Życia okazały się sukcesem, a stoisko policyjne przyciągnęło wielu zainteresowanych. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy, odwiedzający mieli szansę bliżej poznać specyfikę pracy w Policji i dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji. Wydarzenie to z pewnością przyczyni się do wzrostu liczby kandydatów chcących podjąć służbę w Policji, a także podniesienia świadomości społecznej na temat roli, jaką odgrywają funkcjonariusze w naszym życiu codziennym.
 

Powrót na górę strony