Wiadomości

Policja i Sanepid promują zdrowe i bezpieczne wakacje

Data publikacji 22.06.2024

W minionym tygodniu, teren przed Aquaparkiem NEMO w Dąbrowie Górniczej stał się centrum działań na rzecz promocji zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjanci oraz przedstawiciele dąbrowskiego Sanepidu zorganizowali specjalne wydarzenie skierowane do uczniów ze szkoły sportowej, by edukować ich w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.

Podczas wydarzenia nasi Policjanci zaprezentowali szereg atrakcji, mających na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa.
Profilaktyk przeprowadził warsztaty dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zasad bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych podróży. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z wodą, jakie są zasady korzystania z rowerów i hulajnóg oraz jak zachować się w sytuacjach kryzysowych.
Dąbrowski Sanepid przygotował z kolei stoiska edukacyjne poświęcone zdrowemu stylowi życia. Uczniowie mogli skorzystać z konsultacji dot. zdrowia, dowiedzieć się o znaczeniu zrównoważonej diety. Przedstawiciele Sanepidu zwrócili również uwagę na higienę osobistą oraz zasady unikania chorób zakaźnych, co jest szczególnie ważne podczas wakacyjnych wyjazdów.
Całe wydarzenie odbyło się w atmosferze zabawy i edukacji. Dla najmłodszych przygotowano również inne atrakcje, które zachęcały do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Profilaktyk podsumował wydarzenie i jego edukacyjny charakter. "Naszym celem jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa, ale również promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Dzięki współpracy z Sanepidem mogliśmy przekazać ważne informacje w przystępny i atrakcyjny sposób" – powiedział podkomisarz Damian Korczyński.
Z kolei przedstawicielka dąbrowskiego Sanepidu podkreśliła znaczenie edukacji zdrowotnej w kształtowaniu postaw młodych ludzi. "Zdrowie i bezpieczeństwo są nierozłączne. Pragniemy, aby młodzież była świadoma, jak dbać o swoje zdrowie i jak unikać zagrożeń, zwłaszcza w czasie wakacji" – zaznaczyła.
Wydarzenie pod NEMO spotkało się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem ze strony uczestników oraz ich rodziców. Dzięki wspólnym działaniom Policji i Sanepidu, uczniowie szkół sportowych zyskali cenne wskazówki, które pomogą im cieszyć się bezpiecznymi i zdrowymi wakacjami.

Powrót na górę strony