Zatrzymani za handel podrobionymi produktami
Dąbrowscy policjanci zatrzymali, dwóch obywateli Bułgarii, którzy na terenie miejskiego targowiska w Dąbrowie Górniczej oferowali na sprzedaż podrobione towary znanych światowych marek. W ręce funkcjonariuszy wpadło blisko 900 sztuk odzieży oraz niespełna 650 sztuk perfum z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.
W niedzielę podczas działań prowadzonych przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie targowiska miejskiego, stróże prawa ujawnili stoisko, na którym sprzedawane były produkty z podrobionymi logo marek znanych producentów. Zatrzymani na miejscu obywatele Bułgarii zostali doprowadzeni do komendy.
30-letni mężczyzna przyznał się do tego, że zabezpieczony towar stanowi jego własność i że zamierzał wprowadzić go do obrotu. Policjanci ustalili, że oferowane ubrania i perfumy były podróbkami, których sprzedaż naruszała prawa właścicieli znaków towarowych.
Zatrzymany usłyszał zarzuty, dotyczące wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem.
Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – nawet do 5 lat.
Przypominamy, że handel podróbkami to nie tylko łamanie prawa, ale również działanie, które szkodzi legalnym przedsiębiorcom i wprowadza w błąd kupujących.
Film Podrobione_znaki_towarowe_-_KMP_D_G_.mp4
Pobierz plik Podrobione_znaki_towarowe_-_KMP_D_G_.mp4 (format mp4 - rozmiar 36.94 MB)
Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu
Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 212.96 KB)