Wiadomości

Dzielnicowy bliżej nas - spotkanie ze społecznością na targowisku miejskim

Data publikacji 22.10.2021

Dzielnicowi to funkcjonariusze stanowiący wizytówkę polskiej Policji. Nie są im obce społeczne problemy, a im częściej spotykają się i rozmawiają z ludźmi, tym łatwiej jest im dbać o bezpieczeństwo w swoim rejonie. Tym razem policjanci spotykali się z Zarządem Stowarzyszenia Kupców Targowych „Targowisko” przy ulicy Poniatowskiego, gdzie poruszane tematy zdecydowanie ukierunkowane były na wzrost bezpieczeństwa w tych miejscach.

Dzielnicowi Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zawsze przygotowani są do dyskusji, a to między innymi dzięki wiedzy i możliwości codziennego korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz realizacji planów priorytetowych wskazujących z jakimi trudnościami i sytuacjami, gdzie łamane jest prawo, borykają się mieszkańcy danej dzielnicy. Spotkania dzielnicowych ze społecznością wpisują się również w ogólnokrajowy program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Najczęściej pojawiającymi się tematami podczas spotkań dzielnicowych z lokalną społecznością są między innymi kradzieże i włamania do piwnic, altanek, mieszkań, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dbałość o bezpieczeństwo własne, szczególnie seniorów i osób samotnych oraz obostrzenia w panującej pandemii. Wczoraj asp. szt. Marcin Koźliński wraz asp. szt. Sebastianem Kocybą uczestniczyli w spotkaniu Zarządu Stowarzyszenia Kupców Targowych „Targowisko”, które było okazją do dyskusji właśnie o kradzieżach kieszonkowych, ale także o zachowaniu ostrożności w trakcie trwania pandemii. Dla mieszkańców dzielnicy i klientów targowiska ważnym aspektem było omówienie spraw ładu i porządku publicznego czy też prawidłowego parkowania przy ryneczku. Mundurowi po raz kolejny przypomnieli uczestnikom spotkań o społecznej roli dzielnicowego i możliwości rozmów ze stróżami prawa w trakcie obchodu rejonu targowiska. Ponadto podkreślili walory korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i możliwości sygnalizowania poprzez mieszkańców miejsc zagrożonych za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a jego wzrost warunkuje przede wszystkim chęć dialogu i wzajemnej współpracy.

Powrót na górę strony