Wiadomości

Zatrzymany za zniszczenie drzwi

Data publikacji 10.11.2023

Dzisiejszej nocy został zatrzymany 37-letni mężczyzna ukraińskiego pochodzenia, który skopał drzwi wejściowe do jednego z zakładów pogrzebowych na terenie naszego miasta. Sprawca został schwytany dzięki szybkiej reakcji policjantów z Wydziału Prewencji. Grozi mu do 5 lat za kratkami.

Zgłoszenie dotyczące aktu wandalizmu wpłynęło około godziny 2:00 nad ranem, kiedy to kamery monitoringu uchwyciły podejrzane zachowanie mężczyzny przy wejściu do zakładu pogrzebowego. Nasi stróże prawa powiadomieni przez właściciela firmy natychmiast podjęli interwencję, docierając na miejsce zdarzenia w ciągu kilku minut.
Zabezpieczone nagrania monitoringu jednoznacznie potwierdziły działania sprawcy, który agresywnie kopiąc drzwi, wyrządził szkody. Mundurowi szybko podjęli środki ostrożności, zatrzymując mężczyznę na miejscu przestępstwa.
37-latek ukraińskiego pochodzenia, który był pod wpływem alkoholu - badanie wskazało przeszło 2 promile, został przewieziony na komendę celem wyjaśnienia sprawy. Śledczy prowadzący dochodzenie będą analizować motywy jego działania oraz przedstawią mu zarzuty. Mężczyzna wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu do 5 lat za kratkami.
Incydent ten stanowi przypomnienie o konieczności ścisłej współpracy społeczności lokalnej z organami ścigania, aby utrzymać bezpieczeństwo publiczne. Tego rodzaju zachowania są nie do zaakceptowania i zostaną ścigane z całą surowością prawa.

Powrót na górę strony